80x120 Palet


İş hayatında çok önemli yeri olan paletler, nakliyat ve taşıma işlerini kolaylaştıran yegane ürünlerdir. Standart olarak en çok kullanılan palet, 80x120 palettir. Euro palet boyutu da 80x120 cm'dir. Ayrıca orta takoz palet diye adlandırılan paletin ebatları da 80x120 cm'dir. Standartlaşan bir ürün olduğu için firmaların çoğu ürün taşımasında 80x120 palet tercih etmektedir. Paletler hakkında daha fazla bilgiye bu yazımızda değindik. İkinci el palet alan firmalardan biri olan Paletci.com.tr'de paletler hakkında birçok bilgiye daha ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda, palet nedir, palet kullanımı nasıldır, paletlerin hayatımızdaki önemi nedir, ikinci el palet fiyatları ne kadar gibi sorulara cevap verdik.

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi en çok kullanılan palet türü, ölçüleri 80×120cm olan paletlerdir. Satışının popüler olması ve neredeyse tüm fabrikaların bu paletleri kullanması sebebiyle Paletci.com.tr olarak biz de 80x120 cm palet üretimi yapmaktayız. Lojistiğin en önemli avantajı hızlı olmasıdır. Sanayi alanları, fabrikalar, hastaneler, marketler hatta küçük ölçekli birçok işletme ürünleri taşırken palet kullanmak zorundadır. Çünkü paletler iş hayatını kolaylaştırır ve zamandan tasarruf etmeyi sağlar.

Tahta paletlerin üzerine kolilerle veya kolisiz, düzenli şekilde ürünler yerleştirilir. Paletin alt kısmında ise boşluklar bulunur. Bu boşluklara forklift veya transpalet adlı araçların uzun demir çubukları girerek paletlerin üzerindeki yükle beraber havaya kaldırılmasını sağlar. Böylelikle makine gücüyle havaya kaldırılan yük, herhangi bir yere çok kolay taşınabilecektir.

Paletlerin Hayatımızdaki Önemi Nedir?

Paletler yalnızca ticari amaçla değil, dolaylı olarak siviller için de önemli bir üründür. Taşımacılığın olmazsa olmaz ürünü paletler ve forklift gibi araçlar olmasaydı, birçok ürüne ve kargo paketlerine bu kadar hızlı ulaşamazdık. Bu açıdan paletlerin insan haaytında önemli bir yeri vardır. Paletler, insan gücünün kısa sürelerde yapamayacağı işi hızlıca gerçekleştirerek büyük bir zaman tasarrufu sağlıyor. Paletler, lojistiğin en önemli parçasıdır ve birçok alanda kullanılmaktadır.

İkinci El Satılan Palet Fiyatları Ne Kadar?
En çok satılan palet türü olan 80×120 palet, ikinci el fiyat üzerinden ebatlarına göre değişen bir fiyattan satın alınmaktadır. Özellikle firmaların en çok tercih ettiği 80×120 cm paletlerin fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bizi arayabilirsiniz. Ayrıca akşam, gece, sabah fark etmeksizin Whatsapp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paletci.com.tr olarak piyasadan ikinci el ahşap palet, euro palet gibi ürünleri, iki tarafın da memnun kalacağı en iyi fiyattan satın almaktayız. Müşterilerimize değer veriyoruz ve ürünlerimiz bizim referansımızdır.

  • görüntülenme 202 Görüntüleme
  • tarih 15-06-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)