Euro Paletin Önemi


EPAL Euro palet ve EPAL sisteminin faydalarından dünya çapında milyonlarca kullanıcı yararlanmaktadır.

Düsseldorf, 20/12/2019 - EPAL ahşap yük taşıyıcıları, küresel olarak mal akışlarını hareket ettirir ve lojistik sektöründe güvenlik ve sorunsuz operasyonlar için gereklidir. Çok sayıda A ve B kalitesinde palet, açık Euro palet havuzunun en kapsamlı değişim havuzu olmasını sağlar. EPAL Euro palet kullanıcıları, temel taşı yaygın kullanılabilirlik ve küresel değiştirilebilirlik, maliyet şeffaflığı ve sözleşme bağımsızlığı olan açık havuz, EPAL sisteminin avantajlarından yararlanmaktadır.

Özellikle yüksek raflı depolamada EPAL paletler ilk tercihtir ve değiştirilmesi çok zordur. Depoda güvenliği garanti eden bağımsız olarak temin edilen kalite; yüksek yük kapasitesi; yüksek raflı depolamalarda pürüzsüz çelik yüzeylerde vazgeçilmez olan ahşabın sağladığı kaymaz özellikler; bu özellikler, EPAL Euro palet ürününü ideal yüksek raflı yük taşıyıcı olarak ayırt eder. Buna karşılık, çoğu plastik palet, raflara sabitlemek için kaymaz pedlere ihtiyaç duyduğundan raflar için uygun değildir. Çoğu otomatik depo sisteminde kullanılanlar gibi geleneksel zincirli konveyörlerde, yine plastik paletler, zincirler üzerinde taşıma için fazla pürüzsüz olma eğiliminde olduklarından düzgün çalışmaz. A ve B kalitesinde geleneksel Euro paletler kusursuz çalışır ve bu nedenle optimum süreçleri garanti eder.

Euro palet, ağırlıklı olarak hammaddelerin ve bitmiş ürünlerin tedarik zincirinin ilk aşamasına taşınmasında ve ayrıca kağıt mendil ürünlerinin üçüncü şahıslara teslim edilmesinde kullanılmaktadır. Meyve sebze sektöründe dahi tedarik zincirinde ilk aşamaya teslimat için ahşap yük taşıyıcılar kullanılmaktadır. Ahşap paletler de hijyeniktir: kapsamlı araştırmalar, özellikle çam ağacının antibakteriyel etkiler sergilediğini kanıtlamaktadır. Ahşap paletler çok yönlü harikadır ve hem sıcaklığa hem de UV ışınlarına dayanıklıdır.

Ayrıca, çevresel sorumluluk ve sürdürülebilirlik, EPAL'ın DNA'sının önemli bir bileşenidir. Euro palet ürünlerinin açık havuzda çok sayıda tekrar kullanılabilmesi nedeniyle lojistik maliyetleri ve CO2 emisyonları azaltılabilir. Genel olarak bir EPAL paleti ilk kez 6 veya 8 rotasyondan sonra onarılır, daha sonra neredeyse sonsuz olarak tamir edilebilir, yani daha düşük malzeme ve enerji maliyetleri anlamına gelir ve kullanım ömrünün sonunda tamamen geri dönüştürülebilir. Euro palet ihtiyaçlarınız için hemen Paletci.com.tr firmamızla iletişime geçebilirsiniz: 0 (532) 679 05 01

  • görüntülenme 234 Görüntüleme
  • tarih 01-10-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)