İhracat Sandığı - SKF Sandık


İhracat sandığı genelde uluslararası ticarette kullanılır. İhracat sandığı, sevkiyatı yapılan ürünün korunmasını sağlar ve nakliyat sırasında kolaylık sağlaması için kullanılılır.

İhracat Sandığı Nedir?

Avrupa Birliği standartlarında üretilen ihracat sandıkları ve ambalaj sandığı, bazı kurallar çerçevesinde üretilmektedir. Bu kurallar Avrupa Birliği devletlerinin kendi aralarında yaptıkları ticarette geçerlidir.

Avrupa Birliği'nin ihracat sandıkları için belirlediği kriterlerden biri de ihracat sandıklarının çam ağacından yapılması gerekliliğidir. Bunun sebebi çam ağacından yapılan ihracat sandıklarının daha dayanıklı olmasıdır. Çam ağacı dayanıklı ve esneyebilen bir ağaç olduğundan çam ağacından yapılan ihracat sandıkları, ürünlerin sevki sırasında ürünlerin zarar görmesini engeller.

İhracat sandıkları imalatında uygulanması gereken diğer bir kural da nem oranıdır. Bu oran, Avrupa Birliği'nin belirlediği standartlara göre ihracat sandıklarında bulunan nem oranı %20 ila %25 arasında olması zorunludur. Nem oranı daha düşük seviyede olursa ihracat sandığının yapıldığı ağaç, nakliyat sırasında kırılabilmektedir. Ayrıca ihracat sandığı nem oranı yüksek olursa ihracatı yapılan ürünün nemden zarar görmesi mümkündür.

İhracat Sandığı, Kafes Sandık, Ahşap Sandık, Ambalaj Sandığı, SKF Sandık: 0 (532) 679 05 01

İhracat sandığı ölçülerinde belirlenmiş bir standart yoktur. Şirketlerin ihtiyaç duydukları doğrultuda farklı ölçülerde ihracat sandıkları üretilebilmektedir.

İhracat sandıkları bölmeli olarak da yapılabiliyor. Müşterinin isteği doğrultusunda birden fazla bölme yapılabileceği gibi bölmesiz ihracat sandığı da üretilmektedir.

İhracat Sandığı Özellikleri

İhracat sandıkları, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasıyla bilinen çam ağacından yapılmaktadır.
İhracat sandıkları ihtiyaç durumuna göre bölmeli olarak yapılabiliyor.
İhracat sandıkları, çam ağacından yapılmasının dışında kenarlarının orta kısmına denk gelecek şekilde ve destek amaçlı çamdan yapılmış keresteler de bulunmaktadır.
İhracat sandıkları; transpalet, forklift veya vinç gibi taşıma araçlarıyla kolaylıkla taşınabilmektedir.
İhracat sandıkları, ürünlerin taşınmasını kolaylaştırmasının yanında ürünlerin zarar görmesini de engellemektedir.

İhracat Sandığı Fiyatları

İhracat sandığı fiyatları, sandığın ölçülerine göre farklılık gösterebiliyor. İhracat sandığı, üretildikten sonra stoklarda bekletilen sandık türlerinden değildir. Bunun sebebi her firmanın farklı ölçülerde ihracat sandığına ihtiyacı olmasıdır.

İhracat sandığına ihtiyacı olan firmalar, en uygun ölçüleri belirterek firmamıza sipariş verebilirler. Firmamız, müşterinin isteğine göre her türlü ihracat sandığı çeşitlerini üretmektedir. İhracat sandığı fiyatı değişebileceğinden dolayı en doğru değerlendirme için bizi arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz: 0 (532) 679 05 01

  • görüntülenme 188 Görüntüleme
  • tarih 12-08-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)