Palet Nedir?


Palet; yol, haberleşme, sağlık, yiyecek gibi içerisinde birçok etkeni bulunduran lojistik sektörünün vazgeçilmez unsurudur. Lojistik sektörünün kaldırma ve taşıma işlerini kolay hale getiren, daha güvenli saklama olanağı sunar. Ahşap (tahta), demir, plastik ve karton gibi metallerden üretilen ürüne palet denir. Daha geniş açıklamasıyla palet nedir sorusuna cevap arayacak olursak palet genellikle sanayide hemen her türlü işte kullanılan geniş ve yayvan şekilde tasarlanan ürünlere denir. Palet, ithalat ve ihracatta karşılaşılan ve yoğun olarak kullanılan terimlerden biridir. Üzerine oldukça fazla sayıda ve ağırlıkta yük yüklenme özelliğiyle ithalat ve ihracatta en çok kullanılan ürünlerin arasında önemli bir yere sahiptir. Yük taşımacılığında bu kadar yaygın kullanılan paletler, ahşap, plastik ve metallerden üretilir. Fakat genel olarak tercih edilen palet türü ahşap paletlerdir.

Birçok palet çeşitleri mevcuttur. Bunlar; ahşap palet, tahta palet, euro palet, plastik palet, çam palet, metal palet, CP palet gibi paletlerdir. Bu paletlerin belirli ölçü ve boyutları vardır. Her palet çeşidi, ölçüsü ve boyutları olarak her ülkenin ihracatına göre farklı standartlara sahiptir. Örneğin Avrupa palet ölçüleri, 800x1200 mm, 1000x1200 mm'dir. Amerika Birleşik Devletleri'nde ise, 1219x1016 mm veya 1000x1200 mm'dir. Japonya'da, 1100x1100 mm boyutlarında üretilir.

Paletler lojistik ve sanayi sektöründe kullanılmanın dışında palet yatak, palet sehpa, palet masa, palet koltuk, palet sandalye, palet mobilya gibi hayatta kullanılan birçok ürüne fikir kaynağı olmaktadır. Paletci.com.tr palet firmamız, dekoratif palet ürünlerinde oldukça iddialı bir konumdadır. İster ihracat ve ithalatta, ister dekorasyon palet üretiminde, biraz önce bahsettiğimiz gibi palet kullanımı yıldan yıla fazlasıyla artış göstermeye devam etmektedir. Özellikle nakliye işinde en önemli konumda olan ahşap paletler, zamandan tasarruf sağlamak için de olmazsa olmazlardandır. Palet firmamızda palet satışının yanı sıra palet alımı da yapıyoruz. Siz de elinizde bulunan paletleri yüksek fiyatlardan satmak istiyorsanız hemen firmamızla iletişime geçip nakit ödeme alarak palet satışını gerçekleştirebilirsiniz. Paletci.com.tr palet firmamızı arayıp ahşap palet üretimi ve ahşap palet satışı hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz: 0 (532) 679 05 01

  • görüntülenme 213 Görüntüleme
  • tarih 25-09-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)