Palet Nedir? Bilmeniz Gereken Her Şey


Bir palet, tipik olarak bir üst yapıya ve bir alt güverteye yapıştırılan yatay bir platformdur ve ticari malların destek vererek palet krikolarının, forkliftlerin bunları kaldırabilmesini sağlayarak sabit bir şekilde sevk edilmesini sağlar. Eğer palet satın almak veya palet satmak istiyorsanız hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz: 0 (532) 679 05 01

Paletler, malzeme ve ürünlerin montajı, taşınması ve taşınması için temel sağlayarak depolama ve kullanımda verimlilik sağlar. Ahşap paletler yeniden kullanıldığında birçok yaratıcı şekilde de kullanılabilirler!

Tarihte paletler, modern lojistiğin gelişimi için çok önemliydi ve 20. yüzyılda ortaya çıkacak anahtar lojistik araçlardan biriydi. Paletlerin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinin . Dünyada üretilen çoğu palet ahşaptan yapılırken plastik, metal, kağıt/karton ve geri dönüştürülmüş malzemelerden de yapılabilir. Her malzemenin avantajları ve dezavantajları vardır.

Ahşap Palet

Ahşap palet, açık ara en yaygın palettir. Ahşap paletler harika bir ağırlık, sağlamlık, dayanıklılık ve maliyet kombinasyonu sunar. Ek olarak, ahşap paletlerin yenilenmesini ve yeniden kullanımını teşvik etmeye yardımcı olan geniş bir palet geri dönüşüm altyapısı vardır. Ayrıca ahşap bileşenlerden özel palet boyutları kolaylıkla oluşturulabilir.

Türkiye'de en çok kullanılan palet türü 80x120 cm palet boyutundadur. Aynı zamanda euro paletler de 80x120 cm boyutlarındadır.
Tipik olarak ahşap palet, üzerine malların yerleştirildiği güverte tahtalarını destekleyen üç veya dört kirişten oluşur.
İkinci el paletler tamir edilip yeniden piyasada kullanıma sunulduğunda keresteden ağaç yapmak için kesilmediği için doğal bitki örtüsünü azaltmaz.
Ahşap paletler yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir. Paletci.com.tr olarak ikinci el palet satışı ve ikinci el palet alımı yapmaktayız 0 (532) 679 05 01
Uygun maliyetli, yenileme kalitesi seçenekleri, ahşap paletlerin bir avantajıdır.

Kağıt Palet

Kağıt paletler aynı zamanda "eko paletler" olarak da adlandırılır . Oluklu sunta, kısmi ahşap güverte veya lamine mukavvadan üretilirler (daha sağlam karton kompozit petekten yapılır).

Kağıt paletlerin avantajları şunlardır:
Ahşap veya çelikten daha hafif, ahşap paletten yaklaşık 10 kg daha hafif.
Ahşaptan daha ince, bir yükte daha fazla ürün sevk edilir, daha yüksek kargo ağırlığı anlamına gelir.
İadesiz tek yön için idealdir.
Tek kullanımlık ve geri dönüştürülebilir.
Özel taşıma ihtiyaçlarına uyum sağlamak için çok esnek.
Entegre Kirlilik Önleme Kontrolü (IPPC) gereksinimlerini karşılayın.
Tahta paletlerdeki ihracat kısıtlamalarını ortadan kaldırır (uluslararası gönderilerde ISPM-15 muafiyeti) ve dış ülkelere sevkiyatta gecikmeleri azaltır.
Fümigasyon veya sertifikasyon gerekmez.
Çevre dostu, temiz ve tozsuz.
Tam olarak gerekli boyutta paletler kullanarak kamyon alanını maksimize etme yeteneği.
Çivi veya tahta kıymık yok, küf yok, yangın geciktirici yok.
Daha güvenli kullanımı teşvik eder.
1.0 tona kadar yüksek mukavemet.
Tıbbi, farmasötik ve ıslak olmayan gıda uygulamalarında temiz oda ortamları için uygundur. Kontaminant içermezler, ek işlem gerektirmeden ihracat sevkiyatlarını düzenleyen bitki sağlığı ISPM yönetmeliklerine uyarlar ve ısıl işlem görmüş paletleri değiştirirler.

Plastik Palet

Geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir plastikten yapılmıştır.
Uzun kullanım ömrü,% ​​100 geri dönüştürülebilir ve öğütülerek yeni bir palete geri dönüştürülebilir.
10 yıldan fazla kullanım ömrü.
Kullanılması güvenli; vida, çivi, kıymık veya yonga yok.
Tüm iklim koşullarında kullanılabilir,
Etkili bir yeniden kullanılabilir plastik palet programı maliyetleri azaltabilir, sürdürülebilirliği sağlayabilir ve bir şirketin tedarik zincirini optimize edebilir.
Asitlere, alkalilere, yağlara, çözücülere ve kokulara dayanıklıdır.
Su geçirmez, bakteriyel kontaminasyona dayanıklı ve nemi emmez, gıda, kağıt, ilaç ve çimento için ideal.
Strese ve şoka dayanıklı.
Bakterileri yok etmek için kolayca istiflenir, kullanılır ve temizlenir (sıcak yıkanır, buharla temizlenir veya kimyasal olarak sterilize edilir).
Doğal olarak ISPM 15 uyumlu: Kereste palet yönetmeliği nedeniyle teslimatta herhangi bir kesinti olmaması nedeniyle hem yurtiçi hem de yurtdışı ihracat paletleri için kullanılabilir.
EURO palet ölçüleri mevcuttur.
Yüksek yükleme kapasitesi ve kaymaz yüzey.
Hafif (standart 1200 × 800 mm için 5,5 kg'dan), ancak gideceği yere giderken gönderinizi korumak için dayanıklı.

Plastik paletlerin dezavantajları şunlardır:
Plastik palet çatlar veya kırılırsa, onarımlar o kadar basit değildir, çünkü malzemenin eritilmesi ve yeniden katlanması gerekir.
Ahşap paletlere göre daha pahalıdır.
Genellikle raflarda saklamaya uygun değildir.

Metal / Alüminyum Palet

Genellikle çıkarılabilir kirişlere sahiptir.
Yanmaz ve paslanmaya dayanıklı.
Böcek ve diğer zararlılardan arındırılmış.
Tahta paletler gibi parçalanmazlar.
Uzun süre dayanacak ve yapısal bütünlüğü koruyacak şekilde tasarlanmıştır.
Hassas depolama kullanımı için ideal.
Daha fazla esnekliğe sahip palet krikosu.
Temizlenebilir, %100 geri dönüştürülebilir, çevre dostudur.
Gıda ürünleri, depolama ve dağıtım, kimyasallar ve ilgili pazarlardaki şirketler için temizliği kolay olduğundan yüksek sanitasyon sunan gıda ve kimya endüstrileri için uygunlardır.
Kapasite, kullanılabilirlik ve geri dönüştürülebilirlik avantajları sunar.

Her türlü palet ihtiyacınız için firmamızı arayabilirsiniz. Palet firmamızda her çeşit palet üretimi, palet alışı, palet satışı, ikinci el palet alım-satım işleri yapmaktayız. Paletci.com.tr olarak müşterilerimizin taleplerine kısa sürede çözüm üretmeye devam ediyoruz. Ayrıca WhatsApp üzerinden firmamızla 7/24 iletişim kurabilirsiniz: 0 (532) 679 05 01

  • görüntülenme 405 Görüntüleme
  • tarih 06-10-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)