Paletler


Lojistik işleri yapan firmaların sıklıkla kullandığı palet çeşitleri, taşınan mallara depolama esnasında zarar vermemek için kullanılan araçlardır. Deposuna veya işyerine fazlaca mal girişi ve çıkışı yapılan firmalar için taşımacılık önemli bir konudur. Bu taşımacılığı yaparken ürünlerin zarar görmeden korunması da çok önemlidir. Ticari faaliyetlerin verimli ve sorunsuz şekilde sürdürülebilmesi için ürünlerin sağlamlığının ve bütünlüğünün korunması gerekir. Taşıma ve yer değiştirme sırasında çalışan personele kolaylık sağlaması için ürünlerin alt kısımlarına konulan taşıma paleti; işlerin verimli, güvenli ve hızlıca ilerlemesini sağlar. Ahşap (tahta) ve plastik türleri olan paletler, doğru zamanda ve doğru yerde kullanıldığı takdirde verimi ve iş gücünü yükselten önemli bir araca dönüşmektedir. Taşıma zincirinin her aşamasında kullanılan taşıma paleti çeşitleri bir araya getirilerek bir palet zinciri oluşturulur ve bu sayede yükler taşınmaya ve nakledilmeye hazır hale gelir.

Palet Çeşitleri

Transpaletler veya forkliftler aracılığıyla taşınan palet çeşitleri, yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir. Kaliteli malzemeden yapılan plastik taşıma paleti, 3 tona yakın durağan yükü ve 1 ton dinamik yükü rahatça taşıyabilir. Farklı yükleri taşıyabilen farklı taşıma paleti çeşitleri vardır. 80x120 cm ve 100x120 cm ebatlarındaki taşıma paleti çeşitleri, birçok farklı hacimlerdeki malların, ürünlerin ve yüklerin hem depoda veya işyerinde tutulmasına hem de transpaletler ve forkliftler aracılığıyla bir yerden diğer bir yere taşınmasına yardımcı olur. Ahşaptan imal edilen paletlere oranla daha çok yük taşıyan ve dayanıklı olan plastik palet, uzun yıllar güvenle kullanılabilmektedir. Yerden 10 cm yüksekliği olan palet çeşitlerinin taşıma araçlarına ve transpaletlere yüklenmesi oldukça kolaydır. Üstü kapalı ve üstü aralıklı modelleri bulunan paletler, bu özelliğine göre farklı miktarlarda yükü kolaylıkla taşıyabilir. Özellikle hem sanayi kesiminde iş yapmak durumunda olan hem de ağır yük taşımak zorunda olan şirketler bu süreçte farklı palet çeşitlerini kullanır. Doğru şekilde paletlere istiflenen yükler özel noktalardan bağlanmaktadır. Böylece taşınan malın güvenliği sağlanır. Birbirine geçmeli palet çeşitlerini birleştirerek daha geniş palet zemini elde edilmesi ve böylece daha fazla eşyayı plastik paletlere yüklemek mümkündür. Birbirine geçebilen palet çeşitleri çalışma hızına da verimli katkıda bulunur.

Palet Modelleri

Bir seferde fazla miktarda yük taşıyabilmenizi sağlayan palet modellerinin ağırlığı fazla değildir. Bir çalışanın tek başına boş bir taşıma paletini bir yerden başka bir yere kolayca taşıması mümkündür. Taşıma paleti çeşitleri, deponuzda çok fazla yer kaplamaz. Kullanılmayan zamanlarda dikey olarak yerleştirebileceğiniz taşıma paleti modelleri, kullanım alanından da tasarruf etmenizi sağlar. Paletler sadece dükkanlarda, depolarda veya iş yerlerinde kullanılmaz; aynı zamanda tır, kamyon veya kamyonet gibi araçlarda yüklerin kolayca taşınması için taşıma paletleri çok yaygın bir şekilde kullanılır. Hem depolarda veya dükkanlarda hem de araçların içinde koli, kasa veya paketlerin üst üste konulmasıyla yer kaplaması önlenir. Bu yönüyle de palet çeşitleri bulunduğu alanın düzenli olmasına yardımcı olmaktadır.

Palet Fiyatları

İşlerinizi kolaylaştıran ve hızlıca yapmanızı sağlayan taşıma paleti çeşitleri, zamandan ve mekandan tasarruf sağlamanıza olanak tanır. Taşıma paleti fiyatları, birkaç ölçütler çerçevesinde belirlenir. Paletin markası, paletin taşıma kapasitesi, paletin genişliği, paletin dayanıklılığı ve paletin malzeme yapısı, taşıma paleti fiyatlarına doğrudan etkide bulunan etkenler arasındadır. Taşıma paletleri arasında fiyat farkı sebeplerinden bir başka etken de palet ürünün üst kısmının aralıklı olup olmamasıdır. Bu durum paletin yük taşıma kapasitesini etkiler. Son derece basit şekilde kullanılabilen paletler tek bir çalışanla yük arabasına veya transpalete yüklenebilir. Bu bakımdan daha az iş gücü harcayarak çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Web sitemizdeki yük taşıma paleti çeşitlerini inceleyebilirsiniz ve kendinize en uygun yük taşıma paletini seçebilirsiniz. Paletci.com.tr firmamızla hemen iletişime geçip paletler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz: 0 (532) 679 05 01

  • görüntülenme 302 Görüntüleme
  • tarih 16-09-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)