Tahta Sandık Nedir


Tahta sandık, çeşitli ürünlerin korunabilmesi ve kolaylıkla taşınabilmesi için üretilen malzemelerdir. Tahta sandık içine yerleştirilen ürünler gideceği konuma sorunsuz şekilde ulaşabilir. Tahta sandık, ihracat sırasında tercih edilir. Birden fazla çeşidi vardır. İş yerlerinin ihtiyaçlarına göre şekillenmiş geniş bir yelpazeye sahiptir. Tahta sandıkların en popüler türleri şunlardır: kontra, Mdf, kafes, H-Pack.

Tahta Sandık Nerelerde Kullanılır?

Tahta sandıkların kullanım alanı oldukça geniştir. Birçok ürüne göre kullanım alanı genişliği konusunda ilklerde yer alır. Bunun sebebi, bazı malzemelerin özellikle kapaklı bir sandık içinde alıcıya doğru yola çıkması gerekiyor. Her çeşit elektronik malzeme tahta sandıklarla taşınır. Yaş veya kuru sebze-meyveler, sandıklar sayesinde korunarak varacağı konuma ulaşır. Ürünlerin bu sebepten bozulmaları gibi bir durum oluşmaz. Tahta sandıkların kaliteli bir sevkiyat süreci vardır.

Tahta Sandık Türleri Nelerdir?

Tahta sandık diğer bir adıyla ahşap sandık olarak da söylenir. Kontra adındaki ürün bunlardan biridir. İnce bir malzemeden üretilir. Ancak bu durum, dayanıklılık konusunda bir engel oluşturmaz. Bunun yanında tahta sandığın nakliyatı çok kolaydır.

OSB sandıkların benzer birçok özelliği bulunur. Kolay taşınmasının yanı sıra bakteri ve haşereye karşılık sağladığı koruma da ayrıca ön plana çıkmaktadır.
H-Pack ise ahşap sandık sektörüne farklı bir soluk getirmiştir. Paletci.com.tr olarak titizlikle ürettiğimiz bu sandıklar, istenildiği takdirde katlanabilir.
Kafes sandıkların öne çıkan özelliklerinden biri de sağlamlığının yanında korunaklı bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı bu sandık türleri sıkça tercih sebebi olmuştur. Sandıkların üst bölümü açıktır. Fakat alt ve yan kısımları özel bir şekilde çakılan tahtalar sayesinde korunur. Kafes sandıklar, tek parça halindeki tüm ürünleri kolayca taşıyabilmektedir.
MDF sandıklarda ise iki farklı malzeme öne çıkmaktadır. MDF sandıkların alt ve köşeleri daha sert tahtalardan üretilir.
Tahta Sandık Nereden Alınmalıdır?
Tahta sandık çeşitleri, hedefler doğrultusunda kullanıldığı için her dönemde popüler bir ürün olmayı başarmıştır. En kaliteli tahta sandıklardan satın almak için bizimle iletişimine geçmenizi öneririz. Paletci.com.tr şirketimiz uluslararası standartlara uygun, birçok ülkeye mal gönderebilme kapasitesine sahip tahta sandıklarla, sektörü yakından tanımaktadır. Tüm bunların yanında tahta sandık fiyatlarımız oldukça uygundur. Paletci.com.tr olarak siz değerli müşterilerimizin görüşlerini her zaman ön planda tutmaya devam ediyoruz.

  • görüntülenme 158 Görüntüleme
  • tarih 23-06-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)