2. El Palet


Ülkemizde 2. el palet ihtiyacı giderek artmaktadır. Bunun sebebi sıfır palet fiyatlarının çok yüksek olması ve 2.el paletlerin sıfır paletlerle aynı görevi görmesidir. Fabrikaların ve birçok iş yerinin palet ihtiyacı mecburidir. Çünkü ağır ürünlerin ve sayıca fazla ürünlerin kısa sürede taşınması için ahşap palet, plastik palet gibi paletlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bundan dolayı birçok fabrika ve iş yeri 2. el palet ürünlerine yönelmektedir. Aynı görevi gören ve daha ucuz maliyetle satın alınan 2. el paletler günümüzde birçok kişinin tercih sebebidir.

2. El Palet Nedir?

2. el palet sektörü, sıfır paletlerin bir kullanımdan sonra 2.el palet konumuna düşmesinden dolayı doğmuştur. Sıfır olarak alınan her palet, bir kullanımdan sonra 2. el palet kategorisine girer. Bu paletler her ne kadar yeniden kullanılabilir durumda olsa da çoğu zaman ürün taşımacılığı sırasında bazı parçaları kırılabiliyor veya yeniden kullanımı mümkün olmayacak kadar yıpranabiliyor. Bu durumda bizim gibi paletçi firmaları, ikinci el paletleri satın alarak eskimiş veya kırılmış parçaları çıkararak yerlerine yeni parçalar takıyor ve paletlerin tekrar kullanılmasını mümkün kılıyor.

2. el palet yapımında kullanılan malzemeler, çiviler ve eski veya kırık parçaların yerine takılacak yeni tahtalar çok önemlidir. Çünkü 2. el paletler tıpkı sıfır paletler gibi ağır ürünlerin taşımasında kullanılacaktır. Bu sebepten 2. el paletler mutlaka sağlam ve kaliteli olmalıdır. Paletci.com.tr olarak 2. el paletleri en özenli şekilde tamir ediyoruz ve müşterilerimizin memnun kalacağı düzeye getiriyoruz. Bu yüzden uzun sürelerdir müşterilerimizin tercih sebebiyiz.

Üretim merkezleri, taşımacılık gibi sektörlerde kullanılan paletlerin sağlamlığı çok önemlidir. Paletlerin üzerine konulan ürünler, bir yerden bir yere taşınırken tamamen o paletin sağlamlığına göre sevk edilmektedir. 2. el paletlerin sağlam olmadığı durumlarda bu ürünler devrilebilir ve müşteriler için istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Paletci.com.tr firmamız, uzman paletçi ekiplerimiz sayesinde her bir paleti ayrı ayrı inceleyerek yeniden kullanıma hazır hale getirmektedir.

İsteğe göre farklı boyutlarda ve ebatlarda üretilen 2. el palet ürünlerinde kullanılan çivilerin önemi de ayrı bir yere sahiptir. Paletçilik konusunda uzman olan çalışanlarımız bu gibi detaylar konusunda yeterince tecrübe sahibidir. Tamir edilen paletler için kullanılan özel çivilerden, paletlere eklenip çıkarılacak tahtaların boyutlarına kadar tüm detayları titizlikle inceliyoruz. 2. el palet sektörünce bu gibi küçük görünen ancak çok büyük öneme sahip detaylar, paletlerin sağlamlığı konusunda en önemli etkenlerdir. Paletçi şirketimiz 2. el palet üretimine hız kesmeden devam etmektedir.

  • görüntülenme 129 Görüntüleme
  • tarih 22-07-2020
paletçi

Paletci.com.tr

Her çeşit palet alınır-satılır. İhtiyacınıza göre özel boyutlarda palet üretimi yapılır. Yaşam alanınızı isteğinize göre yeniden tasarlamanız için istenilen boyutlarda palet tasarımları yapabiliriz.

İletişim: 0 (532) 679 05 01 - (Eposta: iletisimpaletci.com.tr)